Перша допомога при нападі епілепсії

Епілепсія – захворювання головного мозку, що протікає в хронічній формі та супроводжується епілептичними припадками. Дуже важливо знати, як допомогти пацієнтові під час нападу й правильно за ним доглядати. Професійну допомогу по догляду за хворими-епілептиками пропонують співробітники центру «Медсестра».

Як проявляється епілептичний напад?

Епілептичний припадок проходить в 2 стадії. Спочатку під час нападу потерпілий несподівано падає, його м’язи напружуються, а тіло здригається судомами. Очі-скляніють або закочуються. Дихання стає прискореним і поверхневим. Тривалість першої фази становить близько 5 хвилин.

Після цього починається друга фаза, при якій м’язові групи всього тіла пацієнта розслаблюються. Можливо мимовільне сечовипускання. Через 5-10 хвилин хворий повністю повертається у свідомий стан.

Як допомогти при епілептичному припадку?

Під час епілептичного нападу головне завдання полягає в тому, щоб мінімізувати можливі ризики для здоров’я пацієнта до мінімальних показників:

  1. Постаратися пом’якшити падіння хворого, підхопити його.
  2. Зафіксувати час початку нападу, подивившись на годинник.
  3. Прибрати в сторону гарячі, гострі, тверді предмети, про які людина, що знаходиться в стані епілептичного нападу, може випадково травмуватися.
  4. При наявності такого симптому, як слинотеча, повернути голову пацієнта в бік, щоб уникнути попадання слини в область дихальних шляхів.
  5. Прокласти між зубами пацієнта шматочок тканини. Таким чином, можна уникнути пошкодження зубного ряду.
  6. Максимально зафіксувати голову потерпілого, трохи піднявши її, поклавши на подушку або щось м’яке. Якщо напад стався на вулиці, рекомендується покласти голову хворого на коліна, м’яко підтримуючи її. Замість подушки можна використовувати светр, хустки, куртки та інші підручні предмети.
  7. Поки пацієнт знаходиться в нестямі, необхідно тримати його голову поверненою в бік. Таким чином, вдасться попередити «западання» мови, людина не захлинеться власною слиною або ж блювотними масами.
  8. Після закінчення судомного нападу людина все ще знаходиться в напівнепритомному стані. Тому необхідно м’яко утримувати його та не давати вставати протягом деякого часу (не менше 5 хвилин).
  9. Коли пацієнт прийде в себе, необхідно переконатися, що він перебуває в свідомому стані. Для цього рекомендується поставити хворому декілька простих питань (наприклад, запитати його ім’я або який сьогодні день тижня).

Дотримання перерахованих вище правил значно забезпечить пацієнта від несприятливих наслідків під час епілептичного нападу. Справа в тому, що сам по собі напад не несе прямої загрози здоров’ю пацієнта. Ускладнення можливі при падінні, ударах головою.

Як допомогти при нападі бронхіальної астми?
Приступ бронхіальної астми - небезпечний стан, що супроводжується задухою, ззтрудненням дихальної функції ...
читати

Заборонені дії при нападі епілепсії

Під час нападу епілепсії, намагаючись допомогти пацієнтові, категорично заборонено:

  1. Тримати людину силою, коли він знаходиться в несвідомому стані. Під час нападу пацієнт не відчуває болю і може травмуватися.
  2. Робити штучне дихання.
  3. Намагатися розтиснути зімкнуті щелепи хворого. Такі дії можуть призвести до пошкодження слизових ротових оболонок або ж зубної емалі. Для надання допомоги потрібно просто повернути голову потерпілого трохи в сторону.
  4. Робити непрямий масаж серця.
  5. Намагатися пересунути людину під час нападу, оскільки це може стати причиною травмування. Винятком є ​​ситуація, коли напад стався в місці, що несе загрозу життю хворого (в воді, на проїжджій частині, скелястій місцевості).
  6. Давати хворому будь-які медикаментозні препарати.

Перераховані вище помилки є найбільш поширеними, які не можна допускати.

Коли необхідна лікарська допомога?

Професійна допомога медиків при епілептичний припадок потрібно в ситуаціях, які несуть загрозу життю і здоров’ю хворого:

  1. Приступ стався вперше.
  2. При падінні сильно травмована голова.
  3. Спостерігається гарячковий стан.
  4. Тривалість нападу складає більше 7 хвилин.
  5. Після завершення судомного нападу хворий не приходить до тями протягом півгодини.
  6. Затруднена дихальна функція.
  7. Повторний епілептичний напад, що виник через годину з моменту завершення першого.
  8. Існує ймовірність того, що трапився напад не був епілептичний.
  9. Порушення координації рухів, мовної функції.

Консультація фахівця необхідна, якщо напад стався з дитиною або вагітною жінкою. Кваліфіковану допомогу при епілепсії можна отримати, звернувшись до медичного центру «Медсестра».

Перша допомога потерпілому при травматичному шоці

Травматичний шок – патологічний, небезпечний стан, що несе загрозу не тільки здоров’ю, але й життю пацієнта. Виникає на тлі важких механічних травм. Надання першої допомоги при травматичному шоці – можливість уникнути плачевних наслідків. У подібних ситуаціях настійно рекомендується звертатися до фахівців, наприклад, у медичний центр «Медсестра».

Причини травматичного шоку

Спровокувати стан травматичного шоку можуть:

  • переломи;
  • яскраво-виражений больовий синдром;
  • травматичні ушкодження внутрішніх органів;
  • зниження показників циркулюючої крові, що виникає внаслідок кровотеч.

Травматичний шок може виникнути при падінні з великої висоти, автомобільній катастрофі, опіках, обмороженнях.

Фази травматологічного шоку

Існують 2 фази: перша й друга. 1-я (еректильна) відрізняється короткою тривалістю (не більше 5 хвилин), характеризується надмірною рухливістю, підвищенням мовної активності, глухим голосом, переривання слів / фраз, інтенсивністю больової чутливості, неспокійним поглядом, блідістю особи, підвищеним або нормальним артеріальним тиском.

Друга (торпідна) – може мати різні прояви в залежності від ступеня тяжкості.

  1. При 1-й – пацієнт знаходиться в свідомості, проте стає кілька загальмований. Характеризується прискореним диханням і збереженням больової чутливості. Найбільш часто зустрічається при переломах.
  2. При 2-й – проявляються такі ознаки, як різке збліднення шкірних покривів, тахікардія (прискорене серцебиття), м’язова слабкість. Спостерігається при множинних переломах.
  3. При 3-й – потерпілий знаходиться у непритомному або сильно загальмованому стані. Шкіра блідне. Порушується дихальна функція, серцевий ритм.
  4. При 4-й – пацієнт знаходиться без свідомості. Шкірні покриви набувають синюшного відтінку. Пульс прощупується слабо, виключно в області великих кровоносних судин.
Що робити при передозуванні кофеїну?
Кофеїн є стимулятором, який сприяє підвищенню енергетичного потенціалу, що формує заряд бадьорості та поліпшує концентрацію, але ...
читати

Основні симптоми торпідної (другої) фази:

  • прискорене, поверхневе дихання;
  • блідість шкірних покривів;
  • прискорений, слабо промацується пульс;
  • відстороненість, загальмованість, відсутність адекватних реакцій на навколишню дійсність навіть при збереженні свідомості.

Як запобігти шок?

Для попередження травматичного шоку необхідно:

  1. Усунути травмуючий фактор. Дуже важливо при тривалому здавленні м’яких тканин не вивільняти їх різко. Подібні дії можуть привести до проникнення скупчених токсичних речовин у кров потерпілого, що загрожує численним і вкрай небезпечними ускладненнями.
  2. При наявності кровотечі провести заходи, спрямовані на її зупинку.
  3. При наявності опікових поразок забезпечити потерпілому повний спокій, провести необхідну обробку.
  4. Забезпечити людині вільний доступ свіжого повітря. Для цього необхідно поліпшити прохідність дихальних шляхів, розстебнути ґудзики на одязі, зняти краватку.
  5. Дати потерпілому аналгетичну препарати, дія яких спрямована на усунення больового синдрому.
  6. При наявності переломів провести імобілізацію пошкоджених ділянок тіла.
  7. Забезпечити потерпілому абсолютний спокій і тепло. Укутати людини в плед, дати випити гарячого чаю.
  8. Відстежувати показники пульсу потерпілого.

При необхідності слід провести екстрені заходи (непрямий масаж серця, штучне дихання, серцево-легеневу реанімацію). Після надання першої допомоги людини потрібно передати в руки професіоналів. Фахівці центру «Медсестра» проведуть всі необхідні медичні заходи і стабілізують стан потерпілого в найкоротші терміни.

Кабінет мануальної рефлексотерапії

Медичний кабінет «Safronov uniq med» працює за унікальною системою, що об’єднує в собі методи мануальної рефлексотерапії, акупунктури, голковколювання. Досвідчені фахівці вже допомогли більш ніж 10000 людей позбутися суглобових захворювань, проблем зі спиною, повернувши їх до нормального, повноцінного життя. Кожному, хто звернеться за допомогою в медкабінет гарантуються позитивний результат, поліпшення загального самопочуття і виключно індивідуальний підхід.
Continue reading “Кабінет мануальної рефлексотерапії”

Надання першої допомоги при нападі бронхіальної астми

Приступ бронхіальної астми – небезпечний стан, що супроводжується задухою, утрудненням дихальної функції. Виникає в результаті спазмів м’язових груп дрібних бронхів. При нападі бронхіальної астми людині потрібна професійна допомога, яку пропонують фахівці медичного центру «Медсестра».

Що може спровокувати приступ?

Спровокувати напад бронхіальної астми можуть:

  • низькі показники температури повітря;
  • контакти з алергенами (пилом, квітковим пилком, парфумами, побутовою хімією);
  • стресові ситуації;
  • інфекції респіраторного тракту;
  • психоемоційні потрясіння.

У людини, що страждає на бронхіальну астму, напад може початися при перевтомі, загостренні хронічних захворювань, ослаблення імунної системи.

Характерні симптоми

У більшості випадків напади бронхіальної астми починаються різко, несподівано для самого пацієнта й характеризуються наступною симптоматикою:

  • затруднення мовної функції;
  • безпричинна тривожність і занепокоєння;
  • прояв ознак, характерних для панічної атаки;
  • напади кашлю з можливим відділенням мокротиння;
  • гучне та затруднене дихання зі специфічним свистом;
  • блідість або ж синюшність шкірних покривів, слизових оболонок;
  • задишка;
  • сухі, свистячі хрипи, які можна почути, приклавши руку до грудної клітки.

Полегшення настає, коли людина приймає сидяче положення.

Як зібрати дитячу аптечку?
З активними та рухливими малюками часто трапляються різні неприємності, тому аптечка у батьків завжди повинна знаходитися під рукою ...
читати

Ступені нападу бронхіальної астми

Напади бронхіальної астми мають кілька ступенів тяжкості:

  1. Легка – пацієнт може перебувати в лежачому положенні та розмовляти. Виявляються такі симптоми, як порушення, прискорене дихання, помірно виражені свистячі хрипи, тахікардія.
  2. Середня – задишка з’являється під час їжі або бесіди. Людина відчуває полегшення в сидячому положенні. Для даного стану характерна тривожність, психоемоційна нестабільність, прискорене дихання та дистанційні, гучні хрипи.
  3. Важка – задишка проявляється навіть у стані спокою. Частота серцевих скорочень досягає 120 ударів на хвилину й більше. Присутні дистанційні хрипи. Дихання – часте, поверхневе, затруднене. Пацієнту важко говорити, він висловлюється лише окремими короткими словами.
  4. Астматичний статус – найнебезпечніше стан, що загрожує життю хворого, що супроводжується обструкцією бронхів. Напади тривають, слідують один за одним практично безперервно. Можуть закінчитися погіршенням загального стану, серйозним порушенням дихальної функції, задухою і смертю людини.

Екстрена допомога

При нападі бронхіальної астми необхідно:

  1. Постаратися заспокоїти людину.
  2. Забезпечити достатню кількість свіжого повітря, звільнити хворого від тісного одягу, розстебнути верхні гудзики.
  3. Надати пацієнту комфортне сидяче положення, подбавши про те, щоб його лікті були розведені в сторони.
  4. Використовувати інгалятор (бажано 3 рази з часовим проміжком у 20-25 хвилин).

Якщо стан астматика погіршується або ж хворобливі симптоми не проходять, необхідно звернутися до фахівців. Кваліфікованим допомогу при нападі бронхіальної астми можуть надати співробітники центру «Медсестра».

Дякуємо за заявку!
Ми зв’яжемось з вами найближчим часом