Що робити при передозуванні кофеїном?

Що робити при передозуванні кофеїном?

Кофеїн є стимулятором, який сприяє підвищенню енергетичного потенціалу, що формує заряд бадьорості та поліпшує концентрацію. Однак передозування даною речовиною тягне за собою неприємні наслідки: тахікардія, біль у грудях, нудота і напади блювоти. У такій ситуації людині необхідна своєчасна, грамотна допомога.

Медична допомога

При серйозному передозуванні, особливо при порушенні дихальної функції, слід зателефонувати до терапевта або свого лікаря. Фахівцю необхідно описати симптоми, а також повідомити, які препарати або продукти, що вміщують кофеїн і в якій кількості були вжиті.

Лікар проконсультує і порекомендує, як діяти далі й усунути прояв передозування.

Коли потрібно викликати «Швидку»?

Негайно звертатися за «Швидкої» медичною допомогою слід при гострому передозуванні. Насторожити повинні такі симптоми:

  • Запаморочення.
  • Порушення координації рухів і просторової орієнтації.
  • Утруднення дихальної функції.
  • Порушення серцевого ритму.

Не варто намагатися полегшити свій стан самостійно, оскільки в деяких випадках передозування кофеїном може нести вкрай небезпечні наслідки, аж до смертельного результату. Фахівці в умовах стаціонару зможуть виявитися максимальну допомогу, з урахуванням присутньої симптоматики і загального стану хворого.

Як допомогти при епілепсії?
Дуже важливо знати, як допомогти пацієнтові під час нападу та правильно за ним доглядати. Переходьте за детальною інформацією ...
читати

У більшості випадків пацієнту прописуються таблетки активованого вугілля, а також проносні засоби, що дозволяють в стислі часові терміни вивести з організму кофеїн.

Допомога в домашніх умовах

При відсутності тривожних симптомів впоратися з передозуванням кофеїну можна і в домашніх умовах. Для цих цілей підійдуть перевірені способи:

  1. Рясне пиття. Найкращий спосіб нейтралізувати дію кофеїну – це пити якомога більше води. Рекомендується випити по склянці води на кожну чашку раніше вжитого кави або іншого кофєїнсодержащих напоїв.
  2. Перекус. Незважаючи на відсутність апетиту, при ознаках передозування, рекомендується з’їсти легку їжу, що сповільнює процес поглинання кофеїну організмом. Ідеальним варіантом перекусу вважаються фрукти і свіжі овочі.
  3. Дихальна гімнастика. Полегшити стан допоможе виконання дихальних вправ. Зробивши кілька глибоких вдихів і видихів, можна усунути неприємні симптоми.
  4. Фізичні навантаження. Прогулянка, заняття спортом, гімнастика дозволять усунути неприємні відчуття і дискомфорт, що виникають на тлі вживання надмірної кількості кофеїну.

Як запобігти передозування

Найкраще уникнути передозування кофеїну, ніж лікувати її. Щоб не зіткнутися з подібною проблемою, необхідно звернути увагу на нюанси, що стосуються раціону харчування:

  • Джерела кофеїну. Всупереч поширеній думці, кофеїн міститься не тільки в чаї та кава, але і деяких продуктах харчування, а також медикаментозних препаратах, добавках для схуднення. Тому при регулярному вживанні кофєїнсодержащих напоїв, необхідно уважно вивчати склад продуктів і лікарських засобів, щоб уникнути передозування.
  • Допустима норма. Рекомендується записувати вживане кількість в день кофеїну. Середня допустима добова норма для дорослої людини становить 400 мг, це дорівнює 3 чашках кави. Для підлітків максимальна доза кофеїну в день -100 мг.

Як знизити кількість вживаного кофеїну?

Зменшувати добову дозу кофеїну рекомендується плавно і поступово. Речовина, що має стимулюючими властивостями, при тривалому застосуванні може викликати розвиток залежності. Тому при різкому зниженні дози, висока ймовірність прояву неприємних симптомів, характерних для абстинентного синдрому.

У перший тиждень рекомендується скоротити кількість випитого кави на одну чашку. Через тиждень – ще на одну. Любителі кави можуть час від часу замовляти собі напої з ароматом і смаком цього напою, але без вмісту кофеїну.

Попередження

Слід пам’ятати про те, що деякі медикаменти вступають у взаємодію з кофеїном, особливо це стосується антибіотиків. Обережними з вживанням кофеїну слід бути пацієнтам, що страждають серцевими патологіями, на епілепсію, ниркову недостатність.

4.5/5 - (627 votes)