Як правильно перев’язати щиколотку?

Як правильно перев'язати щиколотку?

Травми щиколотки можуть турбувати довгий час і провокувати небажані наслідки, якщо пошкодження своєчасно належним чином не обробити. Найкращим варіантом надання першої допомоги стане грамотна перев’язка. Інформація про те, як правильно зробити перев’язку стане в нагоді всім, але особливо спортсменам, які найбільш часто стикаються з травматичними ушкодженнями щиколотки.

Перший крок

Посадити потерпілого таким чином, щоб травмована нога трохи звисала вниз під прямим кутом. При цьому стопа повинна незмінно перебувати у вертикальному положенні.

Другий крок

На всій поверхні пошкодженої кінцівки рівномірно розпорошити клей, що швидко сохне.

Третій крок

Під область п’яти, бічних сторін і зверху щиколотки розмістити м’які підкладки, які вбережуть шкірні покриви від натирання при накладенні еластичного бинта. Посилити ефект можна, якщо обробити шкіру під подушечками спеціальним змащуючим кремом.

Четвертий крок

Після підготовки можна переходити безпосередньо до накладення пов’язки. Для цього необхідно намотати бинт, починаючи від середини стопи та в напрямку до верхньої частини литкового м’яза. Поверхня ноги повинна бути повністю покрита тканиною, щоб перев’язочна стрічка не прилипла до шкірних покривів. Відкрита може залишатися тільки п’ята.

П’ятий крок

Стрічки, що кріпляться необхідно розміщувати в місці початку перев’язки бинтом. Для проведення процедури знадобиться 3 таких стрічки. Важливо проконтролювати, щоб смуги заходили один на одного приблизно на половину своєї ширини.

Натяг стрічок повинно бути помірним та однаковим. При занадто сильному натягу існують ризики порушення процесів циркуляції крові, а в разі слабкого – стрічки не зможуть належним чином зафіксувати пов’язку на щиколотці. Після завершення цього кроку слід поцікавитися у самого потерпілого, чи не відчуває він якогось дискомфорту.

Як допомогти при гіпоглікемічній комі?
Незважаючи на те що цукровий діабет є захворюванням, що супроводжується підвищеними показниками глюкози в крові ...
читати

Шостий крок

Далі слід зафіксувати 3 напівперекриваючі скоби, починаючи з внутрішньої сторони щиколотки у напрямку до зовнішньої її частини. При правильному виконанні процедури накладені скоби будуть нагадувати собою V-подібні смуги. Починаючи з медіального якоря, медична стрічка пройде через внутрішню частину травмованої щиколотки, потім перейде під ногу, пройде в область зовнішньої частини щиколотки та закінчиться у латеральної поверхні якоря.

Сьомий крок

На завершення скоби необхідно обігнути за допомогою горизонтально розташованих смужок бинта. Робити перев’язку слід в горизонтальному напрямку, просуваючись до області стопи. Дійшовши до п’яти, потрібно буде зробити ще один діагональний хід над верхньою ділянкою щиколотки.

Восьмий крок

Далі слід зробити пару замоточних витків в області п’яти, що проходять у різних напрямках. Починати краще всього з гомілковостопного суглоба, просуваючись до ступні, після чого протягнути бинт до передньої частини щиколотки і завести його за її задню частину. Після того як стрічка обернеться навколо кінцівки, дану маніпуляцію слід повторити ще раз, але вже в протилежному напрямку.

Дев’ятий крок

Зробити дві 8-образні петлі, обмотавши їх в протилежні сторони. Почати можна з верхньої частини ступні, потім в області гомілки завести матеріал під стопу, знову підняти вгору і обернути навколо задньої частини щиколотки.

Десятий крок

Далі слід зробити підкови, що розташовуються посередині медіального якоря, що проходять через Ахіллесове сухожилля та закінчуються в середній частині латерального якоря. На завершення процедури необхідно додати наповнювачі там, де це потрібно, і переконатися в тому, що весь перев’язувальний матеріал повністю закритий. Якщо перев’язка була зроблена правильно, то потерпілий зазнає полегшення і не буде скаржитися на дискомфортні відчуття.

Додаткові рекомендації

Спортсмену, що відчуває біль, після травми щиколотки потрібно тимчасово обмежити фізичні навантаження та відмовитися від тренувань. Роблячи пов’язку, потрібно намагатися уникати утворення складок. У тому випадку, якщо перев’язувальний матеріал закрутився, перемотування краще повторити спочатку. В середньому, на одну кісточку йде близько 1,5 мотків медичної стрічки.

4.6/5 - (482 votes)