Патології хребетного стовпа широко поширені, і з кожним роком кількість людей, що мають подібні проблеми, зростає. Причому до захворювань хребта схильні в рівній мірі як молоді люди, так і особи похилого віку. До групи особливого ризику потрапляють представники сильної статі, оскільки їх професійна діяльність передбачає підвищені фізичні навантаження. Хвороби хребта вимагають грамотного та своєчасного лікування. В іншому випадку наслідки можуть бути несприятливими, аж до інвалідності й втрати працездатності. Що б уникнути неприємних наслідків із захворюванням хребта звертайтеся до справжніх професіоналів у медичний кабінет «Safronov uniq med» https://safronov.com.ua/.
Класифікація захворювань хребетного стовпа
Захворювання хребта поділяються на 2 основні групи:
- Дегенеративно-дистрофічні (остеохондроз, міжхребцеві грижі, спондилоартроз, спондильоз, протрузія диска). Виникають у результаті спадкової схильності та неправильного способу життя. Недостатня рухова активність, підняття важких предметів, надмірні фізичні навантаження, травматичні ушкодження, стресові ситуації, неправильний раціон харчування сприяють патологічним змінам у хребцях, міжхребцевих дисках, суглобах, м’язових і хрящових тканинних структурах.
- Запальні (артрити, артрози, міозит, радикуліт). Виникають на тлі запалення, інфекційних процесів бактеріального характеру, що протікають у хронічній формі, або ж внаслідок переохолодження.
У більшості випадків захворювання хребетного стовпа розвиваються і прогресують під впливом відразу декількох факторів.
Симптоми захворювань хребта
Патології хребта проявляються такими клінічними симптомами:
- больовим синдромом;
- скутість рухів, дискомфортними відчуттями в спині, що виникають при нахилах, поворотах тулуба;
- набряком верхніх і нижніх кінцівок;
- онімінням і зниженням чутливості;
- відчуттям печіння;
- паралічем;
- парезом.
У деяких випадках захворювання хребта супроводжуються підвищеною стомлюваністю, головними болями та нападами запаморочення, погіршенням пам’яті й здатності до концентрації уваги, порушенням зорової функції, різкими перепадами показників артеріального тиску.
Основною ознакою, що виявляється на ранніх стадіях патологічного процесу, є хворобливі відчуття в області спини. Яскраво виражений больовий синдром характерний для радикуліту, запальних процесів. Ниючі та тупі болі часто вказують на виникнення остеохондрозу. У більшості випадків больовий синдром посилюється після фізичних навантажень, переохолодження, травматичних ушкоджень, при здійсненні різких рухів.
Ще одним тривожним симптомом є порушення рухової функції хребетного стовпа. При запущеній важкій формі хвороби пацієнти зазнають труднощів навіть із перевдяганням. Будь-які спроби нагнутися або повернутися даються їм з великими труднощами і супроводжуються сильними болями.
Діагностика та лікування
Діагностика захворювань хребта завжди починається з огляду пацієнта, вивчення присутньої симптоматики, аналізу результатів зібраного анамнезу. Спочатку фахівець розмовляє з хворим, з’ясовує чи були у нього травми, який його спосіб життя і рівень фізичних навантажень, які захворювання і хірургічні втручання він переніс у минулому. В ході безпосереднього огляду лікар визначає зони ущільнення шкірного покриву, м’язової напруги, оцінює стан плечового пояса, голови, хребетного стовпа, лопаток, тазового відділу.
Визначити проблемні зони допомагають також методи мануальної діагностики, що передбачають виконання простих вправ, нахилів, згинання та розгинання. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені такі види досліджень, як міографія, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія. Залежно від отриманих результатів призначається оптимальне лікування, яке буде найбільш ефективним у конкретному клінічному випадку.
Часто пацієнтам потрібні ін’єкції, перев’язки та інші медичні маніпуляції, які можна провести в домашніх умовах. Для цього слід скористатися послугами досвідчених співробітниць з центру «Медсестра», які в будь-який зручний для пацієнта час виконають усі необхідні процедури швидко, якісно та професійно.