Як безпечно перенести потерпілого перед наданням першої допомоги

Як безпечно перенести потерпілого перед наданням першої допомоги

В екстрених ситуаціях може знадобитися перенесення потерпілого. Зробити це необхідно, якщо людина знаходиться далеко від місця надання медичної допомоги, поруч з вогнем, будівлею, що руйнується. При транспортуванні необхідно діяти обережно та дотримуватися ряду рекомендацій, щоб не заподіяти жертві ще більшої шкоди.

Транспортування за щиколотки

На невеликі відстані перенести травмовану людину можна, тримаючи його за щиколотки. Для цього необхідно діяти наступним чином:

  • Взяти потерпілого за область щиколоток. При цьому треба переконатися у рівномірному розподілі навантаження в області нижніх кінцівок. Важливо щоб спина людини залишалася прямою і вільною, для уникнення травматичних пошкодження хребетного стовпа.
  • Рухатися рекомендується прямою дорогою. Слід пам’ятати про те, що при даному способі транспортування шия і голова потерпілого позбавлені підтримки, тому нести його потрібно обережно. Користуватися цим методом перенесення рекомендується при відсутності можливості нахилитися, а також коли людині загрожує потенційна небезпека.

Транспортування за плечі

Переносити потерпілого на невеликі дистанції можна, тримаючи його за плечі. Щоб зробити це правильно, необхідно трохи нахилитися вниз. При цьому потрібно підтримувати голову людини з обох сторін. Під час транспортування тулуб потерпілого варто утримувати в горизонтальному положенні.

Даний спосіб перенесення кращий, ніж описаний вище, оскільки дає можливість забезпечити підтримку шиї і голові потерпілого. Однак протипоказанням для нього є травми спини і хребта.

Перенесення на ковдрі

Даний спосіб може використовуватися при транспортуванні потерпілого як на невеликі, так і на довгі дистанції. Діяти необхідно наступним чином:

  • Спочатку рекомендується посунути ковдру якомога ближче до потерпілого.
  • Тулуб потерпілого слід акуратно перекотити на поверхню ковдри, намагаючись надати максимально можливу підтримку його голові і шиї. Важливо стежити за тим, щоб кут між тканиною і головою людини становив близько 60 градусів.
  • Потерпілого слід обережно перемістити у безпечне місце, зібравши кути ковдри та акуратно перетягуючи його.
Як перев'язувати рани?
Для того, щоб перев’язати рану, знадобиться стерильна тканина, яка дозволить зменшити кровотечу ...
читати

Транспортування на руках

Спосіб перенесення на руках ідеально підходить для транспортування травмованих дітей, незалежно від відстані. Дитину необхідно акуратно підняти, помістивши одну руку під коліна потерпілого, а другу – за його спину.

Рухатися треба дуже обережно, намагаючись при можливості перекласти одну руку потерпілого собі за плечі, для додаткової страховки.

Метод пожежного захоплення

Такий спосіб транспортування, як пожежний захоплення, ідеальний для перенесення на великі відстані. Однак людина, що надає першу допомогу, обов’язково повинен мати хорошу фізичну підготовку.

Щоб підняти жертву, необхідно присісти біля неї та закинути руку потерпілого собі за плече. Потім однією рукою потрібно захопити другу верхню кінцівку потерпілого, а інший – його ноги. Після цього потрібно обережно піднятися, тримаючи травмовану людину на плечах і перейти в місце надання першої медичної допомоги.

Важливо пам’ятати про те, що описаний спосіб транспортування протипоказаний при підозрі на травму спини і хребта у потерпілого.

Транспортування за допомогою ременя

Перенесення жертви за допомогою ременя – один з найбезпечніших методів транспортування, в т.ч. і на великі відстані. Діяти потрібно згідно наступної схеми:

  • Присісти поруч з травмованою людиною, поклавши долоні йому на плечі.
  • Схрестити руки потерпілого, охопивши руками наперекрест його зап’ястя (права рука – на лівому зап’ясті, а ліва – на правому).
  • Підняти руки жертви на рівень грудної клітини.
  • Встати, трохи прогнувшись в області попереку для рівномірного розподілу ваги потерпілого.

Даний метод вважається хорошим варіантом транспортування на більше відстані, при наявності протипоказань до переносу способом пожежного захоплення.

Рекомендації

Необхідно якомога швидше викликати на місце події «швидку допомогу».

Попередження

Перед транспортуванням потерпілого необхідно розумно оцінювати фізичні можливості, оскільки деякі способи перенесення підходять тільки для сильних, підготовлених людей.

4.2/5 - (292 votes)