Як допомогти людині при непритомності?

Як допомогти людині при непритомності?

Непритомний стан являє собою нетривалу втрату свідомості, спровоковану порушенням мозкового кровотоку з попереднім зниженням показників кров’яного тиску. Причини непритомності можуть бути різними, але в будь-якому випадку людині необхідно надати грамотну та своєчасну допомогу, отримати яку можна звернувшись в центр «Медсестра».

Можливі причини непритомності

Непритомний стан можуть спровокувати:

 • різка зміна положення тіла (з вертикального в горизонтальне, або навпаки);
 • яскраво-виражений больовий синдром;
 • сильний стрес, психоемоційне потрясіння;
 • переляк;
 • кровотеча, особливо що супроводжується рясною крововтратою;
 • вагітність.

У більшості випадків непритомності передує переднепритомний стан. Людина відчуває занепад сил, слабкість в ногах, запаморочення, у неї різко темніє в очах і закладає вуха. Помітивши подібні симптоми, рекомендується прийняти горизонтальне положення таким чином, щоб ноги знаходилися вище тулуба, а голова, навпаки, нижче.

У тих ситуаціях, коли людина не має можливості прилягти (наприклад, на вулиці), полегшити стан можна, сівши та максимально нахилитися вперед. Таким чином, кров почне потрапляти до голови й покращаться процеси кровообігу, кровопостачання головного мозку.

Як допомогти при отруєнні чадним газом?
Отруєння чадним газом (CO) - небезпечний для життя патологічний стан ...
читати

Допомога людині при непритомності

Для надання грамотної допомоги людині, що знаходиться в непритомному стані, необхідно:

 1. Якщо можливо усунути фактор, що спровокував непритомність: провітрити приміщення, постаратися припинити кровотечу, ввести знеболюючий препарат (при больовому шоці).
 2. Розстебнути ґудзики на одязі, зняти ремінь, краватку, щоб максимально полегшити дихання і забезпечити доступ свіжого повітря.
 3. Акуратно укласти пацієнта або хоча б посадити, опустивши його голову вниз. Якщо непритомність сталася на вулиці, забезпечити приплив крові до головного мозку можна використовуючи підручні засоби (сумки, верхній одяг), підклавши їх під голову.
 4. Прослухати дихання й промацати пульс (найкраще зробити це приклавши пальці до області сонної артерії на шиї).
 5. Для приведення в свідомість можна бризнути на обличчя холодною водою, піднести під ніс ватяний тампон, змочений в нашатирному спирті. Хороший ефект дає поплескування по щоках, інтенсивне розтирання пальців, скроневої області, вушних раковин.
 6. При відсутності пульсу й дихання необхідно надати екстрену допомогу, зробивши штучне дихання (рот в рот), непрямий масаж серця.

Навіть після того як пацієнт прийшов до тями, необхідно обов’язково звернутися до лікарів і не залишати його на самоті до приїзду медиків. Професійну, цілодобову допомогу при непритомності нададуть фахівці центру «Медсестра».

4.7/5 - (228 votes)