Як усунути набряк?

Як усунути набряк?

Набряки є досить поширеним явищем, яке може проявлятися при ряді захворювань, під час вагітності або як результат травматичних ушкоджень. Важливо своєчасно проводити грамотне лікування для того, щоб набряклість не доставляла болю і дискомфорту. Справитися з проблемою допоможе накладення холоду та інші гранично прості рекомендації фахівців.

Лікування травматичного набряку

У разі набряку, яке проявилося на тлі травми, допоможуть наступні рекомендації:

 1. Повний спокій. У тому випадку, якщо опухли нижні кінцівки, рекомендується пару днів утриматися від ходьби. При пошкодженні ступень знизити навантаження на стопи допоможуть милиці. А при травмі руки для виконання повсякденних завдань краще використовувати другу кінцівку.
 2. Відпочиваючи в сидячому або лежачому положенні, рекомендується використовувати невеликі подушечки для того, щоб підняти набряклу частину тіла трохи вище рівня серця. Такий прийом допоможе нормалізувати процеси кровообігу і уникнути явищ застійного характеру. Зменшити великий набряк можна посидівши з піднесеним ураженою ділянкою протягом декількох годин.
 3. Холодний компрес. Категорично протипоказано вплив на опухлу область високих температурних режимів, оскільки вони тільки підсилять набряклість. Позбутися від набряку допоможе крижаний компрес, який рекомендується робити по 15 хвилин кілька разів на день. Попередньо лід слід звернути в тканину або пакет.
 4. Медикаментозна терапія. При травматичних набряках допоможуть протизапальні препарати, які також зможуть зменшити біль. З приводу вибору медикаментів і визначення їх дозування рекомендується проконсультуватися з лікарем

Лікування загальних набряків

Як допомогти людині з інсультом?
Небезпека інсульту полягає у тому, що процеси кровообігу порушуються, приводячи до загибелі мозкових клітинних структур ...
читати

При загальній набряклості варто звернути увагу на наступні поради лікарів:

 1. Фізичне навантаження. Час від часу необхідно давати своєму організму посильні, нетривалі фізичні навантаження. Кілька разів в день рекомендується приділяти 10-15 хвилин пішим прогулянкам, плавання, гімнастики, йоги. Вправи допоможуть поліпшити процеси кровообігу і мікроциркуляції, що дуже важливо при боротьбі з набряком. Якщо робота пов’язана з тривалим сидінням або ж стоянням в одній позі, рекомендується намагатися якомога частіше міняти положення тіла.
 2. Обмежити кількість споживаної солі. Оскільки сіль сприяє скупченню рідини в організмі, її процентний вміст в добовому раціоні слід звести до мінімальних показників. Для того, щоб впоратися з набряками, рекомендується пити якомога більше рідини. Посилити ефект можна, додавши у воду трохи лимонного або огіркового соку, які славляться своїми протизапальними властивостями.
 3. Правильно підбирати одяг. При схильності до набряків рекомендується уникати носіння занадто тісних, щільно прилягають до тіла речей, які порушують процеси кровообігу.
 4. Корисні будуть спеціальні підтримуючі панчохи, що усувають припухлість нижніх кінцівок.
 5. Препарати магнію. Спровокувати набряклість може дефіцит магнію в організмі. Тому, для того щоб виправити ситуацію, рекомендується приймати спеціальні мінеральні добавки з підвищеним вмістом даного мікроелемента.
 6. Ванна з тоніка – знижує набряклість завдяки наявності хініну і газів. Для проведення процедур досить налити холодний напій в невеликий тазик і на 10-15 хвилин занурити в нього припухлі частина тіла.
 7. Ванна з сульфатом магнію має яскраво вираженими протинабряковими і антизапальними властивостями. Необхідно додати 2 ст. л. порошку на теплу ванну і зануритися в неї на 10-15 хвилин. Процедуру рекомендується проводити щодня.
 8. Масаж покращує кровообіг і ефективно бореться з набряками. Хорошим варіантом стане самомасаж, якщо немає можливості пройти курс сеансів у фахівців. Підвищити ефективність процедури дозволить використання ефірного грейпфрутового масла.

Коли звертатися до лікаря?

Звертатися за медичною допомогою необхідно при:

 • хронічної набряклості;
 • надмірної схильності до набряків в період очікування народження малюка;
 • ниркової недостатності;
 • набряках, що виникають на тлі прийому гормональних препаратів, лікування антидепресантами;
 • серцевої недостатності.

Термінова лікарська консультація потрібна, якщо набряклість супроводжується:

 • лихоманкою;
 • порушенням дихальної функції;
 • сильними болями в грудній клітці;
 • підвищенням місцевої температури тіла.

Поради та рекомендації

При схильності до набряків краще використовувати відразу кілька методів їх усунення. При набряклості на тлі надлишкової ваги найкращим вирішенням проблеми стане стабілізація маси тіла. При будь-яких набряках невідомого походження бажано проконсультуватися з лікарем.

4.3/5 - (415 votes)
Дякуємо за заявку!
Ми зв’яжемось з вами найближчим часом