Зорові органи вимагають грамотного та регулярного гігієнічного догляду, особливо якщо мова йде про важко хворих, лежачих пацієнтів. В іншому випадку підвищуються ризики розвитку захворювань офтальмологічного характеру. Догляд за очима включає в себе ряд обов’язкових процедур.
Ранковий туалет
Щоранку потрібно починати з гігієни зорових органів. Для цих цілей слід підготувати стерильний лоток із дезинфікуючим розчином, ватні тампони та ретельно вимити руки. Далі ватяні диски треба замочити в ємності з антисептичним засобом. За допомогою правої руки потрібно дістати тампон із лотка, віджати його та обережно обробити область повік і ряд вій хворого, рухаючись у напрямку від зовнішнього куточка ока до внутрішнього.
Використаний ватний диск викинути. Дану маніпуляцію необхідно здійснювати 4-5 разів (обробляючи кожне око по черзі), застосовуючи для цих цілей нові тампони з дезинфікуючим засобом. На завершення процедури куточки зорових органів хворого потрібно буде обережно просушити чистим і сухим ватним диском.
Промивання зорових органів
Дану процедуру рекомендується проводити не рідше 2-3 разів протягом тижня. Для початку в спеціальний стаканчик наливається лікувальний розчин, який потім ставиться на столі перед пацієнтом. Далі потрібно попросити людину, щоб нахилиласч вниз, опустивши повіки в ємність з ліками, притиснувши посудину до шкірних покривів, а потім підняла голову.
При цьому важливо стежити за тим, щоб під час проведення процедури дезінфікуючий розчин не витікав назовні, а потрапляв безпосередньо до області зорових органів хворого. Після цього потрібно, щоб пацієнт, продовжуючи притискати стаканчик до лиця, інтенсивно покліпав протягом 1-1,5 хвилин. При необхідності процедуру повторюють кілька разів поспіль.
Закладання мазі для очей за допомогою палички
Для проведення даної процедури потрібна стерильна скляна паличка і флакон із маззю. Необхідно надати пацієнту сидяче або напівсидяче положення, трохи закинувши його голову та попросивши підняти погляд до верху.
Паличкою набрати лікарський засіб так, щоб воно повністю покрило всю лопаточку. Злегка відтягнути нижню повіку пацієнта і покласти лопаточку таким чином, щоб мазь потрапляла на очне яблуко. Далі потрібно відпустити повіку та попросити людину прикрити очі. На завершення процедури обережно дістати лопаточку, рухаючись у напрямку скроневої області.
Закапування очей
Очні краплі використовуються у профілактичних цілях і для лікування офтальмологічних захворювань. Важливо застосовувати виключно препарати, призначені фахівцем. Проводиться процедура просто. Краплі набираються у піпетку, хворого просять закинути голову та подивитися вгору, після чого, трохи відтягнувши нижню повіку, вводять ліки до області кон’юнктивальної складки. Для кожного ока потрібно по 2-3 краплі медикаменту.
Закладання мазі для очей із тюбика
Для проведення даної маніпуляції потрібно посадити пацієнта, піднявши його голову та попросити підняти погляд вгору. За допомогою великого пальця лівої руки трохи відтягнути нижню повіку. Правою рукою піднести тюбик з ліками до внутрішнього куточка ока та переміщати його вздовж всього століття, вийшовши за зовнішню спайку.
Акуратними рухами видавити мазь з тюбика на область кон’юнктиви нижньої повіки на кордоні з очним яблуком. Після цього необхідно просто відпустити нижню повіку хворого та прибрати флакон із ліками.
Гігієна зорових органів – відповідальне завдання, оскільки очі можна легко травмувати. Довірте догляд за зоровим апаратом близької людини кваліфікованим фахівцям, звернувшись до співробітників центру «Медсестра».