Правила годування лежачих хворих

Правила годування лежачих хворих

Сім’ї, в яких проживають лежачі хворі, часто зіштовхуються з такою проблемою, як годування пацієнта. Якщо людина не може прийняти сидяче або напівсидяче положення, годувати його потрібно в ліжку. При цьому необхідно пам’ятати про те, що голова хворого в цей час не повинна бути закинутою, оскільки це може привести до ряду неприємних наслідків, аж до нападу задухи.

Годування лежачого хворого

Для годування лежачих пацієнтів використовується спеціальна гомогенна їжа і маленька ложечка. Під час годування потрібно буде трохи підняти голову людини лівою рукою, підтримуючи її під потилицею. Правою ж хворому подавати ложечку з їжею.

Як поїти лежачих пацієнтів?

Поїти лежачих хворих можна з ложечки, дитячої пляшечки з соскою або ж спеціального поїльника. Також рекомендується використовувати пластмасові трубочки, що дозволяють пацієнтові пити рідину з будь-якої ємності, не змінюючи при цьому положення тіла.

Давати воду та іншу рідину лежачому хворому слід повільно, невеликими порціями, роблячи тимчасові паузи між ковтками. Особливо важливо дотримуватися цього правила, якщо мова йде про ослаблених пацієнтів із порушеннями координації рухів, людей з розладами дихальної функції. Поїти таких хворих потрібно дрібненькими порціями, але досить часто, щоб забезпечити організм необхідною кількістю рідини.

Правила годування людей з порушенням ковтальної функції

Людина, яка зазнає труднощі з ковтанням їжі, під час годування може вдавитися. Для того, щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Стежити за тим, щоб хворий повільно та ретельно пережовував їжу.
  2. Не залишати людину одну під час годування.
  3. Підтримувати голову пацієнта в піднесеному становищі як під час прийомі їжі, так і протягом півгодини після завершення трапези.
  4. Стежити за тим, щоб в ході годування голова хворого не нахилялася вниз.

Важливо, щоб людина повністю сконцентрувався на процесі прийому їжі. Для цього на час годування рекомендується усунути всі відволікаючі фактори (вимкнути музику, телевізор, припинити будь-які розмови).

Як допомогти при передозуванні кофеїном?
Кофеїн є стимулятором, який сприяє підвищенню енергетичного потенціалу, що формує заряд бадьорості та поліпшує концентрацію. ...
читати

Годування пацієнтів у сидячому положенні

Якщо людина не може піднятися з ліжка, але здатна прийняти сидяче положення, процес годування у значній мірі полегшується. Перед трапезою потрібно допомогти хворому зайняти зручну позу, підклавши під його спину подушки. На груди пацієнта надіти фартух або ж серветку.

Їжа подається на підносі в зручному та звичному для хворого посуді. При необхідності їжа попередньо подрібнюється (наприклад, овочі, м’ясні та рибні страви можна заздалегідь порізати невеликими шматочками). Піднос затьмарюється спеціальною протиковзкою серветкою, що запобігає ковзанню посуду.

Добре, якщо людина може приймати їжу самостійно з таці або беручи посуд з приліжкового столика. Однак у запобіжні заходи не рекомендується залишати хворого під час годування на самоті, навіть якщо він не має проблем із ковтальної функцією і не потребує сторонньої допомоги при прийомі їжі.

Годування лежачих хворих – складне та відповідальне завдання. Тому краще довірити цей процес професіоналам, що працюють у медичному центрі «Медсестра».

4.4/5 - (638 votes)