Як надати першу допомогу при інфаркті міокарда?

Як надати першу допомогу при інфаркті міокарда?

Інфаркт міокарда – патологічний стан, що супроводжується загибеллю певної ділянки серцевого м’яза. Спровокувати його здатна тривала ішемія на тлі тромбозу коронарних артерій або ж спазму. Інфаркт міокарда супроводжується страхом смерті та справді несе загрозу життю пацієнта, тому важливо знати, як правильно надати хворому першу долікарську допомогу та негайно звернутися до професіоналів у центр «Медсестра».

Клінічна картина

Симптомами патологічного стану є:

  • сильні, давлячі, стискаючі хворобливі відчуття, які проявляються в лівій частині грудної клітини;
  • поширення больового синдрому на область шлунка, спини, лопаток, нижньої щелепи, шиї, руки;
  • відсутність ефективності Нітрогліцерину;
  • непритомний стан;
  • паніка, страх смерті.

Симптоматична картина при інфаркті міокарда може протікати по-різному. У деяких випадках больовий синдром взагалі відсутній. Стан проявляється лише порушеннями серцевого ритму та дискомфортом в області грудини.

У рідкісних випадках пацієнти скаржаться на нудоту, напади блювоти, задишку, болі в районі живота, утруднення дихальної функції. При подібній симптоматиці необхідно в терміновому порядку звернутися за професійною допомогою.

Як перев'язати щиколотку?
Інформація про те, як правильно зробити перев'язку стане в нагоді всім, але особливо спортсменам, які найбільш часто зіштовхуються із травматичними ушкодженнями щиколотки ...
читати

Перша долікарська допомога

До приїзду медиків при підозрі на інфаркт необхідно:

  1. Забезпечити пацієнту повний спокій. Виключити будь-які фізичні навантаження.
  2. Утримуватися від куріння і вживання їжі.
  3. Зняти з пацієнта одяг, що стискує подих.
  4. Укласти людини в ліжко таким чином, щоб його верхня частина тіла знаходилася в кілька піднесеному становищі. Для цих цілей добре підійде крісло з підлокітниками або ж ліжко з піднятим узголів’ям.
  5. Відчиніть двері, забезпечивши хворому достатню кількість свіжого повітря.
  6. Дати пацієнту половину таблетки Аспірину. Для досягнення терапевтичного ефекту таблетку слід тримати під язиком, а не ковтати й не розжовувати. Одночасно покласти під язик постраждалого Нітрогліцерин. При відсутності належного результату допускається повторно дати цей же медикамент, витримавши часовий інтервал у 15-20 хвилин. Слід зазначити, що даний препарат протипоказаний при низьких показниках артеріального тиску.
  7. Якщо у пацієнта присутні ознаки панічної атаки, дати йому м’яко діючий заспокійливий засіб (валер’янку, пустирник).

Подальше лікування призначить фахівець після огляду та госпіталізації пацієнта.

Заходи екстреної допомоги

Якщо у пацієнта не прощупується пульс, відсутнє дихання, він перебуває в непритомному, несвідомому стані, можлива зупинка серця. У подібному випадку до приїзду лікарів необхідно провести ряд реанімують заходів:

  1. Нанести хворому різкий удар ребром долоні в область грудної клітини з висоти близько 30 см. У більшості випадків даний прийом дозволяє запустити серце. Якщо ж пульс і раніше відсутня, буде потрібно провести непрямий масаж серця.
  2. Зробити по 15 натискань на область грудної клітини хворого, чергуючи їх з видихами в ніс або ротову порожнину.
  3. Укласти пацієнта таким чином, щоб його голова була максимально закинута назад.

Усі рятувальні заходи слід здійснювати до приїзду лікарів. Фахівці центру «Медсестра» в будь-який час доби нададуть кваліфіковану допомогу пацієнту при інфаркті міокарда.

4.3/5 - (653 votes)
Дякуємо за заявку!
Ми зв’яжемось з вами найближчим часом