Синці на тілі: 9 не завжди очевидних причин їх появи

Безпричинна поява синців на тілі може викликати серйозне занепокоєння. І не дарма, адже насправді ніякі проблеми зі здоров’ям не виникають просто так.

Види синців на тілі

Удар, удар, поріз або розчісування місця укусу комахи – все це може стати причиною появи синців. Це найшкідливіші фактори, що провокують появу відмітин на шкірі. Залежно від ступеня і глибини ураження, виділяють наступні види синців:

  1. Забій. Синяк часто безболісний і сходить приблизно за 3-4 дня.

  2. Відчутна травма. Зачіпає шкіру, м’язи і м’які тканини, супроводжується болем.

  3. Серйозна травма – гематома. Супроводжується розривом кровоносних судин з подальшим накопиченням крові в підшкірному просторі. У патологічний процес можуть бути залучені м’язи та сухожилля.

Часто з’являються синці на тілі: 9 головних причин

Синяк – це не просто «фарбування» шкіри. Це ще й наслідок травми кровоносних судин, зокрема, капілярів. Вона може бути механічною або спонтанною, що виникає ніби безпричинно. І цьому є свої причини.

Вік

Біологічне старіння організму супроводжується послабленням судин і втратою їх еластичності. Крім того, підшкірний жир стає пухким і м’яким, перестаючи виконувати функцію амортизатора при травмах. Тому будь-яка дрібниця може послужити причиною утворення синців на тілі.

Фізичне навантаження

Непосильні силові тренування або носіння важких предметів – фактори, що провокують розриви капілярів. У підсумку на шкірі з’являються синці і синці. Подібні дефекти не є небезпечними, але знизити інтенсивність навантаження потрібно.

Медикаменти

Антикоагулянти, антиагреганти, НПВП – препарати, прийом яких розріджує кров. Якщо перестаратися з дозою або вживати такі засоби протягом тривалого часу, може виникнути розрив капілярів з подальшим утворенням синців.

Гіповітаміноз

Поява синців на тілі може виявитися симптомом нестачі вітамінів в організмі:

  • рутина: дефіцит вітаміну К викликає витончення судин;

  • аскорбінової кислоти, яка відповідає за міцність і еластичність судинної стінки;

  • вітаміну К, який необхідний для нормального згортання крові.

Гормональні коливання

З цієї причини синці частіше утворюються у жінок. Виною всьому стає нестача гормону естрогену, яка спостерігається в період вагітності і клімаксу. Гормон підтримує міцність судинної стінки, отже, його нестача значно її знижує.

Патології крові та судин

З синцями, які ніби з нізвідки з’являються на тілі, стикаються пацієнти з:

  • варикозним розширенням вен;

  • хворобою Віллебранда;

  • тромбоцитопенією;

  • гемофілією.

Деякі види раку також здатні стати причиною утворення синців на тілі.

Цукровий діабет

Ендокринне захворювання призводить до важкого порушення метаболічних процесів і кровообігу. Послаблюється судинна стінка, відбувається розлад відтоку біологічних рідин. В результаті виникає часте утворення синців, яке поєднується з повільним загоєнням ран і набряком на тілі.

Печінкові патології

Печінка – це не тільки орган травлення, але і фільтр. Вона очищає кров від токсинів і забезпечує її повноцінне згортання. Будь-які порушення в її роботі ведуть до виникнення пігментації на тілі і безпричинного утворення синців.

Онкологічні процеси

Лейкоз або мієлолейкоз – небезпечні онкологічні захворювання, які серйозно порушують процеси кровотворення і кровообігу. Разом з цим відбувається погіршення згортання крові і, як наслідок, поява множинних синців по всьому тілу.

Кожна з описаних ситуацій небезпечна по-своєму. Тому важливо своєчасно на неї відреагувати і звернутися за допомогою до лікаря, поки пацієнтові не довелося зіткнутися з важкими наслідками.

Rate this post
Дякуємо за заявку!
Ми зв’яжемось з вами найближчим часом