Волос на родимці: сигнал про небезпеку або нешкідливий шкірний дефект?

Невус – доброякісне новоутворення на шкірі, утворюється при надмірному скупченні меланоцитів в одній ділянці. У народі такий наріст називають родимкою. Не секрет, що під впливом певних факторів така пігментна пляма може малигнизуватися – перейти з доброякісного новоутворення в меланому. Розпізнати цей процес можна за кількома ознаками, але відноситься до них наявність волоса на родимці?

Чому росте волосся на невусах?

Родимки утворюються на шкірі з меланоцитів. Це особливі шкірні клітини, які виробляють і накопичують в собі меланін – пігмент, що відповідає за колір шкірних покривів. Саме завдяки йому під час загоряння епідерміс набуває характерний бронзовий відтінок. Саме тому невуси зазвичай забарвлені в коричневий, червоний, тілесний колір, а іноді навіть мають синюватий відтінок.

Родимки розташовані на кордоні, де епідерміс переходить в дерму. Вони не мають коренів, тому їх видалення – не проблема, але тут потрібен професійний підхід.

Так, чому волосся росте з невуса? Вся справа в розташуванні фолікула, який знаходиться між другим шаром шкіри – дермою, і підшкірно-жировою клітковиною. Тобто, волосяна цибулина локалізується нижче, ніж родимка, тому волосок росте не з родимки, а буквально проростає її. Причому структура волоса товща, ніж зазвичай, та й сам він за кольором помітно темніше.

Чи небезпечний волосок на родимці?

З точки зору естетики дане явище розглядається чимало не катастрофічним. Особливо для жінок, для яких родимка сама по собі вже може бути проблемою. Але якщо розглядати ситуацію через медичну призму, то волосся, що проростає через родимку, є сприятливою ознакою.

Він свідчить про доброякісну природу новоутворення, особливо для людей зі схильністю до раку шкіри. Справа в тому, що волосся можуть проростати тільки через здорові і «живі» шкірні клітини. В область злоякісної пухлини зростання волосяного покриву, як правило, не спостерігається. Якщо ж це відбувається, то вкрай рідко.

Чи можна видалити волосся на родимці?

Наявність рослинності на невусі може не турбувати в тому випадку, якщо розташовується дефект не на відкритій ділянці. В іншому випадку естетичний дискомфорт може тільки наростати і в цьому випадку виникає питання: як позбутися від некрасивого наросту?

Найпростіший спосіб – акуратно ножицями зрізати волосок на родимці. Але враховуйте той факт, що незабаром він знову відросте і, можливо, буде довше і міцніше, ніж раніше. Щоб назавжди забути про проблему, необхідно видаляти не волосся, а самі невуси. Для цього використовуються різні апаратні методики:

  • лікування лазером;

  • радіохвильова терапія;

  • електрокоагуляція;

  • кріодеструкція.

Метод видалення невуса підбирає тільки лікар. Але частіше використовується лазерна технологія, що дозволяє не тільки посікти наріст, а й взяти зразок його тканин на гістологічне дослідження.

Чого категорично не можна робити?

Видалення волосся на родимці – питання досить делікатне. Аби не звертатися до лікаря, багато пацієнтів намагаються самостійно вирішити проблему. У цьому процесі категорично неприпустимо використовувати бритву або пінцет для усунення дефекту. Також не рекомендується боротися з невусами за допомогою лужних розчинів наприклад Суперчистотіл.

Травмування родимки може привести до розвитку інтенсивного запального процесу. А це, в свою чергу, здатне спровокувати озлокачествление новоутворення. Пам’ятайте, що, якщо волосся раптово випало з наросту і більше там не виникає, отже, невус почав перероджуватися в рак. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря якомога раніше: своєчасний початок терапії запобігає ризику розвитку небезпечних ускладнень.

Rate this post
Дякуємо за заявку!
Ми зв’яжемось з вами найближчим часом