Крапельниця

Постановка крапельниць в домашніх умовах – одна з найбільш поширених видів послуг. Рекомендується в тих випадках, коли перебування пацієнта в клініці по ряду причин неможливо або ж він проходить домашнє лікування.

Показання до процедури:

  • патології серцево-судинної системи;
  • порушення у функціонуванні органів шлунково-кишкового тракту;
  • діарея;
  • кровотечі;
  • напади рясної блювоти;
  • інтоксикація;
  • зневоднення;
  • порушення водно-сольового балансу;
  • захворювання ЦНС.

Категорично протипоказано ставити крапельниці самостійно. Проводити процедуру повинна досвідчена медсестра, що має відповідні навички. Особливо важлива правильна постановка крапельниць для осіб похилого віку, пацієнтів, які страждають супутніми захворюваннями, судинними патологіями, людей, що проходять тривалий курс лікування з покарбовані венами.

Важливо відзначити, що, хоча крапельниці і ставляться в домашніх умовах, але робити їх можна виключно за приписом лікаря, підтвердженому відповідним документом.

Внутрішньом’язова ін’єкція

Введення медикаментозних препаратів через м’язи ін’єкційним шляхом – ефективна й широко поширена терапевтична процедура. Важливо, щоб уколи ставилися в ділянки тіла, які мають достатній шар м’язових тканин.

Найбільше для цих цілей підходять латеральний широкий стегнова, середня і мала сідничні м’язи. У рідкісних випадках ліки вводиться в область дельтоподібного плечового м’яза. При постановці ін’єкції в сідниці вибирається верхненаружного її частина, через граничну віддаленості від кровоносних судин і сідничного нерва.

Досвідчений фахівець поставить укол максимально швидко, комфортно, безболісно та безпечно для пацієнта. Незважаючи на простоту маніпуляції, неправильна постановка внутрішньом’язової ін’єкції може привести до цілого ряду несприятливих наслідків. Тому краще не ризикувати своїм здоров’ям, довірившись професіоналам.

Внутрішньовенна ін’єкція

Внутрішньовенна ін’єкція – введення медикаментозних препаратів в організм пацієнта парентеральним шляхом. Дана методика має ряд переваг:

  • швидка дія;
  • можливість максимально точно розрахувати оптимальне дозування;
  • рівномірне розчинення у крові активно діючих речовин препарату.

Під час процедури пацієнта просять прийняти лежаче або сидяче положення, зігнути руку, стиснути й розтиснути кулак з метою посилення кровотоку. Ставиться ін’єкція у вену, що проходить через ліктьову ямку, оскільки вона найближче розташована до шкірних покривів і має найбільший діаметр.

Дана процедура лякає багатьох пацієнтів, викликаючи страх болю і дискомфорту. Постановка внутрішньовенної ін’єкції досвідченим, кваліфікованим фахівцем допоможе хворому розслабитися і уникнути неприємних симптомів.

Перев’язка хірургічна

Проведення перев’язки в домашніх умовах актуально після виписки хворого, який переніс травматичні ушкодження або хірургічне втручання. Рана або шов як і раніше потребують регулярної обробки, дезінфекції, промивання та зміну бинтів. Однак людині, ще не цілком відновилася, може бути важко відвідувати клініку для проведення даних маніпуляцій.

У більшості випадків показаннями для перев’язки вдома є:

  • пролежні;
  • опіки;
  • постановка дренажу або ж катетера;
  • обмороження;
  • трофічні виразкові ураження шкірних покривів;
  • свищі;
  • довго не загоюючі рани;
  • гнійні, інфіковані рани.

Грамотний догляд за ранами або швом, регулярні перев’язки мають важливе значення для життя і здоров’я пацієнта. Відсутність професійної допомоги призведе до таких наслідків, як розвиток запального процесу, нагноєння, ураження глибоких м’яких тканин. Подібні ускладнення загрожують зараженням крові, гангреною, ампутацією і навіть загибеллю хворого.

Клізма

Постановка клізми – це маніпуляція, заснована на введенні рідин в область кишечника. З урахуванням призначення розрізняють 2 види клізм: послабляюючу та очищаючу.

Скупчення калових мас, складності з дефекацією загрожують серйозними наслідками та інтоксикацією організму. Тому при проблемах з каловими масами пацієнтові ставиться очисна клізма. У кишечник механічним шляхом доставляються рідини, що виступають в ролі подразника і викликають процес випорожнення. Дана процедура рекомендується при інтоксикаціях, хронічних запорах.

Послаблючі клізми мають ідентичний ефект. Однак результат досягається не механічним шляхом, а завдяки дії спеціальних рідин.

Катетеризація

Катетеризація – процедура, що призначається з діагностичними цілями (наприклад, для отримання сечі для лабораторного аналізу). Добутий таким чином біологічний матеріал є стерильно чистим, що гарантує максимальну точність і достовірність результатів дослідження.

Екстрена катетеризація може знадобитися при тривалій відсутності сечовипускання (більше 12 годин), що свідчить про сечокам’яні хвороби, запальні процеси в області нирок, наявності пухлинних новоутворень у сечовому каналі.

Для проведення даної процедури необов’язково їхати в клініку. Пройти катетеризацию можна й вдома, запросивши лікаря-уролога. Категорично заборонено проводити маніпуляцію самостійно, через підвищених ризиків занесення інфекції.

У представників сильної статі процес катетеризації сечового міхура проходить трохи складніше, ніж у жінок. Обумовлено це тим, що чоловіча уретра відрізняється більшою довжиною.

Для того, щоб постановка катетера пройшла максимально успішно, комфортно і безпечно, важливо розслаблений і спокійний стан хворого. Саме з цієї причини рекомендується звертатися за допомогою до досвідченого професіонала, який зможе знайти потрібний підхід до пацієнта та викликати у нього довіру.

Співробітники «Медсестра» нададуть необхідну допомогу в домашніх умовах на вищому рівні, цілодобово та за доступною ціною.