З активними та рухливими малюками часто трапляються різні неприємності, тому аптечка у батьків завжди повинна знаходитися під рукою. Даний запобіжний захід дозволить вберегтися від небажаних ускладнень і не хвилюватися про дрібні травми. Дитині варто пояснити, як скористатися аптечкою самостійно, якщо раптом йому буде потрібно надати собі першу допомогу. Придбати про дитячу аптечку не виникне труднощів у спеціалізованих магазинах, однак простіше і набагато дешевше укомплектувати її самостійно.
Вибір аптечки
Обираючи аптечку для своєї дитини, в першу чергу слід враховувати такі параметри:
- Розміри. Краще купувати невелику, компактну аптечку. Наприклад, набір для домашнього використання потрібно вибирати так, щоб дитина могла самостійно скористатися ним при відсутності батьків. Шкільна аптечка повинна повністю входити у дитячу шафу.
- Матеріал. Дитячі аптечки, представлені в асортименті аптечних мереж, виготовляються з різних матеріалів. Обираючи, слід враховувати сферу застосування набору. Наприклад, аптечка, яку малюк буде носити при собі, повинна бути зроблена з міцного, надійного, але при цьому не важкого матеріалу. Для домашніх наборів добре підуть такі матеріали, як тверда пластмаса або залізо.
Крім перерахованих вище параметрів, варто звернути увагу і на такі нюанси:
- Коробка повинна бути виконана з водонепроникного матеріалу, щоб забезпечити збереження, що знаходяться в ній речей.
- Прозорі матеріали дозволять бачити вміст аптечки і заощадити час на пошуках потрібної речі.
- Контейнер повинен бути оснащений ручкою, завдяки чому малюкові буде зручніше переносити набір.
- Аптечка, призначена для дітей, не повинна бути важкою, це важливо враховувати при виборі матеріалу.
Заходи безпеки
Дорослі члени сім’ї повинні бути впевнені в тому, що поки набір зберігається на полиці, малюки не зможуть дістатися до його вмісту. Тому дитяча аптечка повинна добре закриватися. Надійним і зручним варіантом замку є засувка, що не відкриється навіть при транспортуванні. Однак зажим не повинен бути і занадто тугим, щоб навіть наймолодші користувачі змогли швидко впоратися з ним в екстреній ситуації. Батькам рекомендується заздалегідь потренуватися з дитиною, навчивши його користуватися аптечкою і відкривати контейнер.
Також слід подбати про те, щоб дитяча аптечка відрізнялася від дорослої. Наприклад, коробку можна прикрасити ім’ям дитини або наклеїти на неї яскраву картинку. Розміщувати дорослі медичні набори слід подалі від дітей та переконатися в їх надійній фіксації, щоб діти не змогли відкрити контейнер.
Екстрені контактні номери
На аптечці слід написати номер «Швидкої допомоги», вказати телефон шкільної медсестри, родичів, друзів, свої особисті та робочі контактні дані. Поруч з кожним номером рекомендується помістити якийсь символ, що дозволяє маляті миттєво зорієнтуватися в екстрених випадках. Батьки повинні розповісти дітям як користуватися номерами і кому потрібно зателефонувати, опинившись в тій чи іншій ситуації.