Як ставити підшкірні ін’єкції?

Як ставити підшкірні ін'єкції?

Введення підшкірної ін’єкції – медична процедура, яка проводиться як у лікувальних, так і профілактичних цілях. Дана маніпуляція пропонує введення лікарського розчину під шкірні покриви пацієнта на глибину, що становить близько 15 мм. Такі уколи вважаються максимально ефективними та швидкодіючими, оскільки підшкірна клітковина добре постачається кров’ю. Терапевтичний ефект стає помітний вже через півгодини з моменту постановки уколу.

Куди ставити підшкірну ін’єкцію?

Для введення ін’єкційного розчину в підшкірну область найкраще підходять такі ділянки тіла:

  • черевна стінка (бокова поверхня);
  • зовнішня частина плеча;
  • підлопаткова зона;
  • передня бічна сторона стегна.

Ці зони покриті найбільш щільним шаром підшкірної клітковини, що дозволяє зробити процедуру максимально комфортною і безболісною.

Що необхідно підготувати для проведення процедури?

Перед постановкою підшкірної ін’єкції рекомендується завчасно підготувати всі необхідні для маніпуляції інструменти:

  • шприц одноразовий (об’ємом від 2 мл до 5 мл);
  • стерильні рукавички;
  • захисну маску;
  • антисептичний, дезінфікуючий розчин;
  • стерильні ватні тампони;
  • ампули з ліками, призначеним для ін’єкційного введення;
  • ємність для зберігання використаних інструментів.

Фахівці для постановки підшкірних уколів рекомендують віддавати перевагу шприців із голкою близько 16 мм у довжину і не більше 0,5 мм у діаметрі.

Як допомогти при нападі епілепсії?
Епілепсія - захворювання головного мозку, що протікає у хронічній формі та супроводжується епілептичними припадками. Дуже важливо знати, як допомогти пацієнтові під час нападу і правильно за ним доглядати. ...
читати

Відео, як ставити підшкірні ін’єкції.

Як правильно зробити підшкірний укол?

Після підготовки необхідного інструментарію слід пояснити хворому, як буде проходити процедура, особливо якщо укол робиться в перший раз. Для того, щоб правильно та безпечно поставити людині підшкірну ін’єкцію, необхідно дотримуватися наступного алгоритму:

  1. Ретельно вимити і продезінфікувати руки.
  2. Одягти рукавички та захисну маску.
  3. Допомогти пацієнту прийняти правильне положення тіла, зручне для постановки підшкірного уколу.
  4. Розкрити упаковку зі шприцом, надіти на нього голку.
  5. Використовуючи пінцет, обробити 2 ватних тампона в медичному спирті.
  6. За допомогою спеціальної пилочки трохи підпиляти кінчик ампули та обережно відламати його, потягнувши на себе пальцями з затиснутим ватним диском (для того, щоб не травмувати випадково шкірні покриви).
  7. Набрати в шприц необхідну дозу лікарського розчину.
  8. Трохи натиснувши на поршень, випустити з шприца повітря, після чого покласти його в заздалегідь приготовлену стерильну ємність.
  9. Опрацювати шкірні покриви хворого в місці постановки уколу антисептичним засобом і дочекатися повного його висихання.
  10. Лівою рукою взяти шкіру пацієнта таким чином, щоб утворилася складка.
  11. Повільно і плавно підвести голку під шкірні покриви на складкі під кутом 45 ° зрізом на 2/3 довжини самої голки або на глибину 15 мм.
  12. Руку, яка утримує утворену зі шкіри складку, перенести на шприц і, обережно натискаючи на поршень, повільними, плавними рухами ввести ін’єкційний розчин.
  13. Обережно витягнути голку.
  14. Місце уколу затиснути ватним тампоном, обробленим у медичному спирті або ж антисептичному розчині.
  15. Через кілька хвилин диск можна буде прибрати, переконавшись у тому, що людина відчуває себе добре та комфортно.

На завершення процедури потрібно буде акуратно зламати голку, зняти рукавички і викинути всі використані предмети (ватні тампони, розкриту ампулу, шприц, голку, рукавички).

Особливості введення масляних ін’єкційних розчинів

Масляні ін’єкційні розчини призначені виключно для підшкірного введення, оскільки при внутрішньовенному вони здатні закупорити судину, спровокувавши порушення харчування тканин, некроз. Крім того, що розноситься струмом крові масляні емболи можуть викликати закупорку судин легенів, задуху та навіть стати причиною смерті пацієнта.

Для кращого всмоктування лікарський засіб перед процедурою рекомендується нагріти до + 38 ° С. Важливо переконатися у тому, що голка не потрапила в область судини. Тому перед введенням лік потрібно трохи потягнути поршень на себе. Якщо в шприці з’явиться кров, голку потрібно витягти і повторити процедуру спочатку.

Ємність, у якій лежали предмети, необхідні для проведення процедури, слід ретельно промити теплою водою і продезінфікувати за допомогою антисептика, після чого вимити руки з милом і дезинфікуючим засобом.

Фахівці центру «Медсестра» поставлять підшкірну ін’єкцію в домашніх умовах швидко, безболісно та без найменших ризиків подальших ускладнень.

4.8/5 - (637 votes)